• Ogłoszenia duszpasterskie na 25. Niedzielę zwykłą

• 23.09.2023 22:45
      • 24. 09. 2023
        Po mszach św. - zbiórka do puszek na „chleb św. Antoniego”.

W liturgii w środę wspominamy św. Wincentego a Paulo, w czwartek – św. Wacława, w piątek – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę – św. Hieronima.

W poniedziałek, po mszy wieczornej – nabożeństwo ku czci św. Szarbela, z namaszczeniem olejem Świętego.

W środę po mszach św.– nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 1500 zapraszamy do włączenia się w coroczną „Koronkę na ulicach miast świata”, aby , modlić się o Boże miłosierdzie dla nas i całego świata. W Wałczu modlić się będziemy w 11 miejscach (listę tych miejsc, z mapką, znajdziemy w gablotce).

Od 1700 wystawienie Najśw. Sakramentu, okazja do osobistej adoracji w ciszy.

Po mszy wieczornej, na plebanii, spotkanie Kręgu Biblijnego.

Kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i czwartki 1600 - 1730 i w soboty 1000 - 1200. W tygodniu – spotkania indywidualne z rodzicami i dziećmi rozpoczynającymi przygotowanie do Komunii św. wg planu przekazanego przez panie katechetki.

PODZIĘKOWANIE BISKUPA DIECEZJALNEGO

O godz. 900 msza św. i spotkanie Żywego Różańca.

Na mszy św. o 1200  - poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. a o 1600 – spotkanie z ich rodzicami.

Z początkiem października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe; zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie o 1715 (dzieci, zwł. komunijne, od poniedziałku do piątku).

Ks. Biskup przesyła podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli i angażowali się w organizację odpustu diecezjalnego w Skrzatuszu, zachęca do wzrastania w wierze i przemiany parafii i rodzin, i dla wszystkich uprasza błogosławieństwo na wspólną drogę.

My też dziękujemy: wszystkim pielgrzymom z naszej parafii, ks. Sebastianowi i wszystkim zaangażowanym w pielgrzymkę; dziękujemy za złożone ofiary, za pomoc w kościele i parafii oraz za udział w zbiórce elektrośmieci, z której dochód wspiera dzieła misyjne. „Bóg zapłać”.

Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Lichenia w poniedziałek 2.października by w ten sposób rozpocząć miesiąc różańcowy. Koszt przejazdu 110 zł. Zapisy w zakrystii do środy 27.września.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej i św. Patronów.

W minionym tygodniu w wieku 102 lat do wieczności odeszła +Jadwiga Kihan. Wieczny odpoczynek…