• Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę zwykłą

• 10.02.2024 22:06
      • 11. 02. 2024

O godz. 13:15 – msza św. z sakramentem Chrztu św.

Niedzielna taca jest dziś przeznaczona na kontynuację prac konserwatorskich.

Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.

WIELKI POST

Środą Popielcową rozpoczniemy WIELKI POST. Przyjmując na głowę popiół, wyrażamy naszą gotowość do pokuty i nawrócenia. Msze św. tego dnia – o 7:00, 8:00 i 9:00, po południu o 16:00, 17:00 i 18:00 (w Kłębowcu o 18:00). Po mszach św. – zbiórka na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Polega on na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz ograniczeniu jedzenia (do trzech posiłków, w tym 1 - do syta).

Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje ochrzczonych, od 14. r życia, w piątki oraz Środę Popielcową; natomiast post ilościowy – w Środę Popielcową i W. Piątek – wszystkich od 18 do 60. r. życia.

W okresie W. Postu należy powstrzymać się od udziału w zabawach.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach.

W środę po mszach św. o 9:00 i 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od 17:00 - wystawienie Najśw. Sakramentu, okazja do osobistej adoracji Pana Jezusa.

W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową: o 16:45 dzieci, o 17:30-dorosłych i młodzież (osoby przygotowujące się do bierzmowania w każdy piątek W. Postu obowiązkowo uczestniczą w nabożeństwach Drogi Krzyżowej!).

O godz. 12:00 – msza św. w int. dzieci obchodzących imieniny lub urodziny; imiona dzieci, które chcemy włączyć do wspólnej modlitwy, możemy zgłaszać w zakrystii.

O 18:00 – msza św. w int. dobrodziejów parafii i kościoła.

O 17:00 – zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i adoracją krzyża.

Taca będzie przeznaczona na budowę kościołów. Po mszach św. zbiórka na „chleb św. Antoniego”.

Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

16-18 lutego w Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu odbędą się rekolekcje o Sakramencie Pokuty i Pojednania, które poprowadzi ks. Radosław Siwiński. Więcej informacji i zapisy na stronie Sanktuarium.

Fundacja SMS z NIEBA zaprasza 20.04 na rekolekcje na hali w Koszalinie. Poprowadzi je świecki ewangelizator - p. Marcin Jakimowicz. Bezpłatne vouchery na rekolekcje są do odebrania w zakrystii.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej i świętych Patronów.

W ub. tygodniu zmarły: +Marianna Malczyńska l.79, +Bożenna Mgłowska l.71 i +Mirosława Kubiec l.71. Wieczny odpoczynek…