• Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę zwykłą

• 17.08.2024 21:46
      • 18. 08. 2024

O 700 msz św. w int. dobrodziejów parafii i kościoła.

O 1200w int. dzieci obchodzących imieniny lub urodziny.

Po mszach św. zbiórka do puszek na „chleb św. Antoniego”.

W liturgii we wtorek wspominamy św. Bernarda, w środę – św. Piusa X, w czwartek – Najśw. Maryję Pannę, Królową, sobotę – św. Bartłomieja, Apostoła.

W środę po mszach św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o 1700 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy.

Kancelaria parafialna do końca sierpnia jest czynna we wtorki od 1600 do 1730 i w soboty od 1000 do 1200. W czwartki jest nieczynna. W losowych nagłych sprawach, zwł. związanych z posługą chorym lub organizacją pogrzebu, możliwy jest kontakt telefoniczny (530.342.226).

W ub. niedzielę na kontynuację prac konserwatorskich ofiarowano 5284 zł. Za złożone ofiary oraz za wszelką pomoc w parafii i kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej i św. Patronów, a wszystkim, którzy jeszcze korzystają z wakacji i urlopów, zarówno gościom, jak i naszym parafianom, życzymy udanego i bezpiecznego podróżowania i wypoczynku.

[przypomnienie]

Ogłoszenie dotyczące wprowadzenia standardów ochrony małoletnich

Od dnia 15.sierpnia nasza Parafia włączyła się w powstający w naszej diecezji i w całej Polsce system ochrony osób małoletnich. System ten opiera się na:

1. Ustaleniu standardów / zasad pomocnych w ochronie małoletnich.

Dokument ten, opisujący szczegółowe zasady ochrony dzieci i młodzieży, a także działania jakie podejmiemy jeśliby zaistniała krzywda czy niewłaściwe zachowanie, można znaleźć na naszej stronie internetowej i w Kancelarii parafialnej (a w formie skróconej w gablotce i w salce parafialnej),

i

1. Powołaniu osoby zaufania, z którą można skontaktować się telefonicznie, mailowo lub osobiście.

W naszej parafii osobą zaufania została pani Janina Białas.

Jeśli ktokolwiek z Was lub Waszych bliskich doznał krzywdy lub ma uzasadnione podejrzenia dotyczące niewłaściwego zachowania wobec małoletnich, prosimy o kontakt z naszą osobą zaufania. Wszystkie zgłoszenia będą traktowane z dyskrecją i powagą.

Zachęcamy wszystkich, szczególnie rodziców i dziadków, do zapoznania się z tym dokumentem.