• Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę zwykłą

• 07.09.2024 21:00
      • 8. 09. 2024
        Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Sanktuarium M.B. Bolesnej w Skrzatuszu.

Taca przeznaczona na kontynuację prac konserwatorskich w naszym kościele będzie w tym miesiącu, wyjątkowo, zbierana w niedzielę 22. września.

W liturgii w piątek wspominamy św. Jana Chryzostoma, w sobotę – Podwyższenie Krzyża Świętego..

W poniedziałek o 1830 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W środę po mszach św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od 1700 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy. Po mszy wieczornej – spotkanie Kręgu biblijnego.

W piątek – dzień fatimski; zapraszamy na nabożeństwo fatimskie – mszę św., procesję ze światłem i modlitwę różańcową - o 2000.

15. września, w dzień diecezjalnego odpustu w Skrzatuszu, piesza pielgrzymka wałeckich parafii wyruszy sprzed naszego kościoła o 700, by następnie połączyć się z pielgrzymami z parafii św. Antoniego. Zachęcamy do udziału. Można także do Skrzatusza udać się indywidualnie, bądź skorzystać z przejazdu autokarem; warto pamiętać o zabraniu składanego krzesełka lub karimaty i parasola.

W naszym kościele o 1030 msza św. w intencji dobrodziejów parafii i kościoła.

O 1200w intencji dzieci obchodzących we wrześniu imieniny lub urodziny (ich imiona można zgłaszać w zakrystii). Na tę mszę zapraszamy też pierwszoklasistów: otrzymają błogosławieństwo na początek edukacji szkolnej i poświęcimy ich przybory szkolne.

Za złożone ofiary oraz za wszelką pomoc w parafii i kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej; jest Gość Niedzielny, dla młodszych – miesięcznik Mały Gość, a także numer specjalny Gościa poświęcony historii Kościoła (Kościół wobec nazizmu).

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej i św. Patronów.

W minionym tygodniu do wieczności przeszła +Helena Rybkiewicz l.88. Wieczny odpoczynek…