• Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę zwykłą

• 24.08.2024 21:35
      • 25. 08. 2024

Witamy w naszej parafii ks. Grzegorza Grabowskiego, który od wczoraj objął posługę wikariusza. Ks. Grzegorz przyjął święcenia kapłańskie 11 lat temu, przez ostatnich 6 lat był wikariuszem w koszalińskiej parafii pw. św. Matki Teresy z Kalkuty. Życzymy Mu wielu łask Bożych, radości i darów Ducha Św. w pracy w naszej parafii i w całym życiu kapłańskim, i zapewniamy o naszej modlitwie.

W liturgii w poniedziałek obchodzimy uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej; we wtorek wspominamy św. Monikę, w środę – św. Augustyna, w czwartek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

W środę po mszach św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o 1700 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja Pana Jezusa w ciszy.

W piątek po mszy wieczornej – nabożeństwo do św Szarbela z namaszczeniem Jego olejem.

Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek od 1600 do 1730 i w sobotę od 1000 do 1200. W czwartek jest nieczynna. W losowych nagłych sprawach, zwł. związanych z posługą chorym lub organizacją pogrzebu, możliwy jest kontakt telefoniczny (530.342.226).

O 900 msza św. i spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

O 1200 – zapraszamy wszystkie osoby związane z edukacją, by podziękować za przeżyte wakacje i modlić się w int. dzieci i młodzieży, nauczycieli i katechetów o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Po przerwie wakacyjnej wracamy do mszy św. przeznaczonej głównie dla dzieci - o godz. 1200. Rodziców prosimy o pomoc w dotarciu dzieci na mszę św. i świadectwo udziału w niej.

W ub. niedzielę na „chleb św. Antoniego” ofiarowano 1092 zł. Za złożone ofiary oraz za wszelką pomoc w parafii i kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W niedzielę 1. września o godz. 1300 na Cmentarzu Wojennym odbędą się Miejskie obchody 85. Rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pamiętając o tej tragicznej rocznicy módlmy się za wszystkie ofiary tamtej wojny, a na przyszłość - o pokój dla całego świata.

Diecezjalne Studium Organistowskie w Koszalinie prowadzi rekrutację na rok szkolny 2024/2025 na kierunkach: ORGANISTA LITURGICZNY oraz KANTOR - PSAŁTERZYSTA. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia egzaminu wstępnego, który odbędzie się 31 sierpnia, o godz. 1000, w salkach Parafii Katedralnej w Koszalinie

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej i św. Patronów, a wszystkim, którzy jeszcze korzystają z wakacji i urlopów, zarówno gościom, jak i naszym parafianom, życzymy udanego i bezpiecznego podróżowania i wypoczynku.

W minionym tygodniu do wieczności przeszli: +Mariusz Marchwant l.39 i +Genowefa Radecka l.71. Wieczny odpoczynek…