• Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę zwykłą

• 05.10.2024 22:28
      • 6. 10. 2024

O godz. 900 msza św. i spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

W liturgii w poniedziałek wspominamy Najśw. Maryję Pannę Różańcową, w piątek – św. Papieża Jana XXIII.

W czwartek obchodzimy nasze parafialne święto: Rocznicę poświęcenia kościoła. 157 lat temu ten kościół, wybudowany staraniem wałeckiej wspólnoty rzymskokatolickiej, został uroczyście poświęcony. Dziękujmy Bogu za nasz kościół, za jego budowniczych i wszystkich dobrodziejów. Zapraszamy na mszę św. w int. parafian o godz. 1800.

Nabożeństwa różańcowe codziennie o 1715 (dzieci zapraszamyod poniedziałku do piątku).

W środę po mszach św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od 1700 - wystawienie Najśw. Sakramentu; przed nabożeństwem różańcowym kwadrans adoracji Pana Jezusa w ciszy.

W sobotę o 700 wyjazd na pielgrzymkę na Górę Chełmską do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. W programie także zwiedzanie ogrodów Hortulus w Dobrzycy i krótki pobyt nad morzem. Koszt (przejazd+bilet wstępu) 130zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc; zapisy do środy!

Kancelaria parafialna we wtorki i czwartki października (ze względu na nabożeństwa różańcowe) będzie czynna od 1600 do 1700.

Jak słyszeliśmy w Liście Biskupów, obchodzimy XXIV Dzień Papieski.

O 1200 msza św. w int. dzieci obchodzących w tym miesiącu imieniny lub urodziny (ich imiona można zgłaszać w zakrystii).

Ponieważ ostatni w tym roku dzień fatimski przypada właśnie w niedzielę, wyjątkowo zapraszamy na nabożeństwo fatimskie (procesję ze światłem i modlitwę różańcową) bezpośrednio po mszy św. o godz. 1800 (nie będzie więc nabożeństwa różańcowego o 1715!).

Niedzielna taca będzie przeznaczona na kontynuację prac konserwatorskich, a po mszach św. będzie można wesprzeć Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, wspierającą kształcenie młodzieży.

Członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Rodzinnego Pikniku „U Mikołaja”, w jego przeprowadzenie (i… sprzątanie po zakończeniu), a także wszystkim, którzy w nim uczestniczyli i przez te kilka popołudniowych godzin zechcieli być razem oraz za wszelką pomoc w parafii i kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego. Dla młodszych jest Mały Gość. Można też nabyć Kalendarz na rok 2025 ilustrowany zdjęciami kościołów naszej diecezji (w cenie 14 zł.)

Bracia Kapucyni i wspólnota Odnowy w Duchu Św. zapraszają na spotkania odnowy wiary; rozpoczęcie 8 października o 1845 w kościele pw. św. Antoniego.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej i św. Patronów.

W minionym tygodniu do wieczności przeszedł +Czesław Urban l.91. Wieczny odpoczynek…