• Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę zwykłą

• 12.10.2024 21:20
      • 13. 10. 2024

Obchodzimy XXIV Dzień Papieski. Po mszach św. kwesta na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, wspierającą kształcenie młodzieży.

O 1200 msza św. w int. dzieci obchodzących w tym miesiącu imieniny lub urodziny.

Dziś także –ostatni w tym roku- dzień fatimski; zapraszamy na nabożeństwo fatimskie (procesję ze światłem i modlitwę różańcową) bezpośrednio po mszy św. o godz. 1800 (nie będzie nabożeństwa różańcowego o 1715!).

Niedzielna taca jest przeznaczona na kontynuację prac konserwatorskich.

W liturgii we wtorek wspominamy św. Teresę od Jezusa, w środę – św. Jadwigę Śląską, w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, piątek – św. Łukasza, Ewangelistę.

Nabożeństwa różańcowe codziennie o 1715 (dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku).

We wtorek – pogrzeb dzieci utraconych. O 1430 msza św. w int. rodziców przeżywających stratę dziecka; o 1515 na cmentarzy na Dolnym Mieście doczesne szczątki dzieci przedwcześnie zmarłych zostaną złożone we wspólnym grobie. Zapraszamy do modlitwy rodziców i tych, którzy ich wspierają w tym trudnym doświadczeniu.

W środę po mszach św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od 1700 - wystawienie Najśw. Sakramentu; przed nabożeństwem różańcowym kwadrans adoracji Pana Jezusa w ciszy.

Kancelaria parafialna we wtorki i czwartki października (ze względu na nabożeństwa różańcowe) będzie czynna od 1600 do 1700.

Niedzielna taca będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne, a po mszach św. przez datki na „chleb św. Antoniego” będzie można wesprzeć działanie charytatywne parafialnego Caritasu.

Od przyszłej niedzieli będą wyłożone kartki wypominkowe.

Za złożone ofiary i wszelką pomoc w parafii i kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego. Jest również kilka egzemplarzy wydania specjalnego Gość-Historia Kościoła poświęconego osobie i męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszko. Można też nabyć Kalendarz na rok 2025 ilustrowany zdjęciami kościołów naszej diecezji (w cenie 14 zł.).

Na naszej stronie internetowej, a także w gablotce, zamieściliśmy Zapytanie ofertowe dotyczące planowanych prac remontowych naszego kościoła (dachu i elewacji) dofinansowanych z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej i św. Patronów.

W minionym tygodniu do wieczności przeszła +Romualda Oliwkowska l.64. Wieczny odpoczynek…